Henkilökunta

Vakinainen henkilökunta

Ahti Salo

Professori

Laboratorion esimies

ahti.salo@aapailmtaod.nfkis

Y217

Harri Ehtamo

Professori

harri.ehtamo@aacadlhtpoo.mflie

Y232

Antti Punkka

Professori

antti.punkka@nayatlatcoq.nfdid

Y218

Kai Virtanen

Professori

kai.virtanen@vahaplatxog.tftiu

Y212

Risto Lahdelma

Professori (osa-aikainen)

Konetekniikan laitos

risto.lahdelma@pacaolntxos.cfwic

Y216

Raimo P. Hämäläinen

Professor emeritus

raimo.hamalainen@iaqablvtlob.gfgim

Y215

Sampo Ruuth

Professor emeritus

sampo.ruuth@hetlzixslalncebti.qfkip

Afzal Siddiqui

Adjunct professor

UCL

afzal.siddiqui@tafaklstnoe.cfoim

Fabricio Oliveira

Apulaisprofessori

fabricio.oliveira@saxajlktkog.ufkit

Y219

Tuomas Lahtinen

Tutkijatohtori

Tutkijatohtori

tuomas.j.lahtinenu

Anton von Schantz

Tohtorikoulutettava

anton.von.schantz@jahajlitsop.tfzic

Y223

Heikki Puustinen

Tohtorikoulutettava

heikki.puustinen@aahaqlntmoe.tfmir

Y220

Juho Andelmin

Tohtorikoulutettava

juho.andelmin@kamamlltfoq.ufwiv

Y223

Juho Roponen

Tohtorikoulutettava

juho.roponen@iaraqlttnoz.yfgid

Y224

Jussi Leppinen

Tohtorikoulutettava

jussi.leppinen@qayahlutjoh.ffzio

Y223

Lucas Condeixa

Tohtorikoulutettava

lucas.condeixa@tayaplgtton.ufbiz

Y224

Mikko Harju

Tohtorikoulutettava

mikko.harju@oasarlgtioc.pfpiq

Y220

Nikita Belyak

Tohtorikoulutettava

nikita.belyak@cakaelwtyoa.gfpio

Y224

Pekka Laitila

Tohtorikoulutettava

pekka.laitila@uauarlntlot.nfriq

Y220

Minna Westerlund

Sihteeri

minna.westerlund@fawanlktcoa.kfsik

Y213

Muut tutkimusryhmän jäsenet

Leevi Olander

Webmaster

leevi.olander@layawlqtgoy.efkii

Y223

Olli Herrala

Tutkimusapulainen

olli.herrala@aaxailktmof.gfgir

Patrik Lahti

Tutkimusapulainen

patrik.lahti@oazallxtyol.cflie

Roni Sihvonen

Tutkimusapulainen

Janne Lahti

Tutkimusapulainen

janne.lahti@aayaalwtqoe.afkiu

Y220

Tuomas Suominen

Tutkimusapulainen

tuomas.t.suominen@iazaalotuor.pfuiq

Dosentit ja erikoisopettajat

Elja Arjas

Dosentti

Emeritus Professor, University of Helsinki

elja.arjas@lheeblasaiinckwim.lfhiz

Jan-Erik Holmberg

Dosentti

STUK

jan-erik.holmberg@nsmtiuzke.ufaim

Jari J. Hämäläinen

Dosentti

Senior Principal Scientist, Technical Research Centre of Finland

jari.hamalainen@kvutetn.wfsij

Jukka Ruusunen

Dosentti

President, Fingrid Oyj

Markku Kallio

Dosentti

Professor emeritus, Aalto University School of Business

markku.kallio@phaswek.wffia

Markku Verkama

Dosentti

Outotec

markku.verkama@kozuvtgogtweucd.pcpoumi

Pertti Lounamaa

Dosentti

President, Pajat-Solutions

Tuomas Raivio

Dosentti

Business Director, Gaia Group Oy

tuomas.raivio@lgmaiieag.kfhiq

Veijo Kaitala

Dosentti

Professor, University of Helsinki

veijo.kaitala@nhsexldsdignmkdib.wfoiv

Joona Tuovinen

Erikoisopettaja

Technical Research Centre of Finland

joona.tuovinen@avgtzth.gfeia

Laboratorion ulkopuolella tai ulkomailla työskentelevät tutkimusryhmän jäsenet

Esa Saarinen

Professori

Tuotantotalouden laitos

esa.saarinen@payahlutgoe.efiih

3159 (TUAS-house)

Enrico Bartolini

Professori

RWTH Aachen University

enrico.bartolini@tauaqlstyop.xftim

Matteo Brunelli

Professori

University of Trento

matteo.brunelli@oayaglvtlos.cftie

Leena Suhl

Vieraileva professori

Professor, Universität Paderborn

suhl@ouhpmbf.mdtex

Björn Wahlström

Professor emeritus

bjorn.wahlstromx

Lina Reichenberg

Tutkijatohtori

Chalmers

lina.reichenberg@aaaaglbtkon.lfqil

Y223

Tommi Ekholm

Tutkijatohtori

Ilmatieteen laitos

tommi.ekholml

Y214

Edoardo Tosoni

Tohtorikoulutettava

edoardo.tosoni@saoaslktxoo.wffil

Y224

Jouni Pousi

Tohtorikoulutettava

Neste Oy

jouni.pousiu

Juha Törmänen

Tohtorikoulutettava

Inforglobe

juha.tormanenw

Mirko Ruokokoski

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

mirko.ruokokoskio

Tuomas Rintamäki

Tohtorikoulutettava

tuomas.rintamakiw

Turo Hjerppe

Tohtorikoulutettava

Suomen ympäristökeskus

turo.hjerpper

Ville Mattila

Tohtorikoulutettava

VR Group

ville.a.mattilad

Alessandro Mancuso

KONE Oyj

alessandro.mancusov

Y224

Anssi Käki

UPM

anssi.kakik

Antti Toppila

Danske Bank

atoppilal

Eeva Vilkkumaa

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

eeva.vilkkumaak

Ellie Dillon

ellie.dillon@bayaglgtbot.sfqig

Y224

Frank Martela

Filosofian Akatemia

frank.martelay

Ilkka Leppänen

Lecturer, Loughborough University School of Business and Economics

ilkka.leppanenk

Janne Gustafsson

Ilmarinen

janne.gustafssond

Janne Kettunen

Associate Professor, Department of Decision Sciences, School of Business, The George Washington University

jkettune@sgawzul.heodzut

Janne Sorsa

KONE Oyj

janne.sorsai

Jeffrey Keisler

Professor, University of Massachusetts Boston

jeff.keislert

Jirka Poropudas

SportIQ

jirka.poropudasi

Juha-Matti Kuusinen

KONE Oyj

juha-matti.kuusinenh

Jukka Luoma

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulu

jukka.luomab

Jussi Kangaspunta

Veikko Laine Oy

jussi.kangaspuntaq

Juuso Liesiö

Professori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

juuso.liesioi

Jyri Mustajoki

Suomen ympäristökeskus (SYKE)

jyri.mustajokia

Kimmo Berg

Roima Intelligence

kimmo.bergh

Mika Marttunen

Suomen Ympäristökeskus

mika.marttunenr

Mitri Kitti

University of Turku

mitri.kittid

Pekka Mild

Maintpartner Group Oy

pekka.mildy

Simo Heliövaara

Nordic Investment Bank

simo.heliovaarae

Totti Könnölä

Insight Foresight Institute

Ville Brummer

CMI

ville.brummerl

Vilma Virasjoki

vilma.virasjoki@haoallvtgog.nfrit

Y224

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@iafatlmtwov.afiiz, ellei toisin mainita.