Henkilökunta

Vakinainen henkilökunta

Ahti Salo

Professori

Laboratorion esimies

ahti.salo@sabajlktooj.xflie

Y217

Harri Ehtamo

Professori

harri.ehtamo@zabaplwtnoo.mfnit

Y232

Antti Punkka

Professori

antti.punkka@aawawlgtuoe.ffyij

Y218

Kai Virtanen

Professori

kai.virtanen@lafaolftmoz.hfuiw

Y212

Risto Lahdelma

Professori (osa-aikainen)

Konetekniikan laitos

risto.lahdelma@eaeaylethow.gfqik

Y216

Raimo P. Hämäläinen

Professor emeritus

raimo.hamalainen@kaganlhtpop.hfwim

Y215

Sampo Ruuth

Professor emeritus

sampo.ruuth@ueilhifsbakndettk.vfjii

Afzal Siddiqui

Adjunct professor

UCL

afzal.siddiqui@oasajlitxox.hfzid

Fabricio Oliveira

Apulaisprofessori

fabricio.oliveira@haaanlutvog.kffir

Y219

Lina Reichenberg

Tutkijatohtori

Chalmers

lina.reichenberg@oaqaclytwos.pfcia

Y223

Tuomas Lahtinen

Tutkijatohtori

Tutkijatohtori

tuomas.j.lahtineni

Vilma Virasjoki

Tutkijatohtori

vilma.virasjoki@taeahlutqor.efyio

Y224

Anton von Schantz

Tohtorikoulutettava

anton.von.schantz@napallptaof.efsip

Y223

Edoardo Tosoni

Tohtorikoulutettava

edoardo.tosoni@eajadlqtqou.dfsit

Y224

Ellie Dillon

Tohtorikoulutettava

ellie.dillon@iaqahldtrop.yfjit

Y224

Heikki Puustinen

Tohtorikoulutettava

heikki.puustinen@japaflmtiol.hfhis

Y220

Juho Andelmin

Tohtorikoulutettava

juho.andelmin@maradlrtooh.wfxir

Y223

Juho Roponen

Tohtorikoulutettava

juho.roponen@mayazlxtjob.kfzic

Y224

Lucas Condeixa

Tohtorikoulutettava

lucas.condeixa@jafaglbtpop.hfdig

Y224

Mikko Harju

Tohtorikoulutettava

mikko.harju@vavaglmtmoy.vffiv

Y220

Nikita Belyak

Tohtorikoulutettava

nikita.belyak@faxailwtlog.ifxib

Y224

Pekka Laitila

Tohtorikoulutettava

pekka.laitila@sayaplhtcoc.kftii

Y220

Minna Westerlund

Sihteeri

minna.westerlund@waqawlgttow.nfvia

Y213

Muut tutkimusryhmän jäsenet

Leevi Olander

Webmaster

leevi.olander@qacavlwtpol.lfjiw

Y223

Olli Herrala

Tutkimusapulainen

olli.herrala@vazaulbtwop.pfoiv

Patrik Lahti

Tutkimusapulainen

Roni Sihvonen

Tutkimusapulainen

Janne Lahti

Tutkimusapulainen

janne.lahti@jadaolotnog.cfniz

Y220

Jussi Leppinen

Tutkimusapulainen

jussi.leppinen@damaqlqtiox.tfjia

Tuomas Suominen

Tutkimusapulainen

tuomas.t.suominen@cakaclotfow.ffziq

Dosentit ja erikoisopettajat

Elja Arjas

Dosentti

Emeritus Professor, University of Helsinki

elja.arjas@rhcevlbsqiennkvid.mfjip

Jan-Erik Holmberg

Dosentti

STUK

jan-erik.holmberg@usdtyumkd.ffxiz

Jari J. Hämäläinen

Dosentti

Senior Principal Scientist, Technical Research Centre of Finland

jari.hamalainen@pvntqtt.bfkid

Jukka Ruusunen

Dosentti

President, Fingrid Oyj

Markku Kallio

Dosentti

Professor emeritus, Aalto University School of Business

markku.kallio@lhrspeh.dfvil

Markku Verkama

Dosentti

Outotec

markku.verkama@roiugtooctreycx.zcyoxmb

Pertti Lounamaa

Dosentti

President, Pajat-Solutions

Tuomas Raivio

Dosentti

Business Director, Gaia Group Oy

tuomas.raivio@oggavihay.zfpiy

Veijo Kaitala

Dosentti

Professor, University of Helsinki

veijo.kaitala@mheeelrsjibnskvio.ofuis

Joona Tuovinen

Erikoisopettaja

Technical Research Centre of Finland

joona.tuovinen@zvttnti.lflic

Laboratorion ulkopuolella tai ulkomailla työskentelevät tutkimusryhmän jäsenet

Esa Saarinen

Professori

Tuotantotalouden laitos

esa.saarinen@gakaolotnom.sfrit

3159 (TUAS-house)

Enrico Bartolini

Professori

RWTH Aachen University

enrico.bartolini@kalaeldtoon.efhie

Matteo Brunelli

Professori

University of Trento

matteo.brunelli@laqaplytqoq.sfsij

Leena Suhl

Vieraileva professori

Professor, Universität Paderborn

suhl@fuwphbf.bdlez

Björn Wahlström

Professor emeritus

bjorn.wahlstromi

Tommi Ekholm

Tutkijatohtori

Ilmatieteen laitos

tommi.ekholmb

Y214

Alessandro Mancuso

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

alessandro.mancusou

Y224

Jouni Pousi

Tohtorikoulutettava

Neste Oy

jouni.pousic

Juha Törmänen

Tohtorikoulutettava

Inforglobe

juha.tormaneni

Mirko Ruokokoski

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

mirko.ruokokoskix

Tuomas Rintamäki

Tohtorikoulutettava

tuomas.rintamakio

Turo Hjerppe

Tohtorikoulutettava

Suomen ympäristökeskus

turo.hjerppeo

Ville Mattila

Tohtorikoulutettava

VR Group

ville.a.mattilab

Anssi Käki

UPM

anssi.kakin

Antti Toppila

Danske Bank

atoppilat

Eeva Vilkkumaa

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

eeva.vilkkumaaj

Frank Martela

Filosofian Akatemia

frank.martelak

Ilkka Leppänen

Lecturer, Loughborough University School of Business and Economics

ilkka.leppanenm

Janne Gustafsson

Ilmarinen

janne.gustafssonq

Janne Kettunen

Associate Professor, Department of Decision Sciences, School of Business, The George Washington University

jkettune@cgpwwun.oecdvun

Janne Sorsa

KONE Oyj

janne.sorsad

Jeffrey Keisler

Professor, University of Massachusetts Boston

jeff.keislerv

Jirka Poropudas

SportIQ

jirka.poropudasi

Juha-Matti Kuusinen

KONE Oyj

juha-matti.kuusinens

Jukka Luoma

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulu

jukka.luomak

Jussi Kangaspunta

Veikko Laine Oy

jussi.kangaspuntax

Juuso Liesiö

Professori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

juuso.liesiop

Jyri Mustajoki

Suomen ympäristökeskus (SYKE)

jyri.mustajokin

Kimmo Berg

Roima Intelligence

kimmo.bergg

Mika Marttunen

Suomen Ympäristökeskus

mika.marttunenj

Mitri Kitti

University of Turku

mitri.kittid

Pekka Mild

Maintpartner Group Oy

pekka.milde

Simo Heliövaara

Nordic Investment Bank

simo.heliovaaral

Totti Könnölä

Insight Foresight Institute

Ville Brummer

CMI

ville.brummere

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@gaqavlbtfoc.jfriy, ellei toisin mainita.