Henkilökunta

Vakinainen henkilökunta

Ahti Salo

Professori

Laboratorion esimies

ahti.salo@qajallottoj.vfwiq

Y217

Harri Ehtamo

Professori

harri.ehtamo@zakaxlytbob.ifeix

Y232

Antti Punkka

Professori

antti.punkka@gazaalttcoa.nfbia

Y218

Kai Virtanen

Professori

kai.virtanen@sayablztnos.ifqih

Y212

Risto Lahdelma

Professori (osa-aikainen)

Konetekniikan laitos

risto.lahdelma@xaracldtaov.yfiiz

Y216

Raimo P. Hämäläinen

Professor emeritus

raimo.hamalainen@eajaalctioa.hfoio

Y215

Sampo Ruuth

Professor emeritus

sampo.ruuth@redlaissqatntects.wfrii

Afzal Siddiqui

Adjunct professor

UCL

afzal.siddiqui@uasanlstnod.kfhin

Fabricio Oliveira

Apulaisprofessori

fabricio.oliveira@vahazlitmox.sfnix

Y219

Tuomas Lahtinen

Tutkijatohtori

Tutkijatohtori

tuomas.j.lahtinenz

Anton von Schantz

Tohtorikoulutettava

anton.von.schantz@haaavlhtjop.ffvio

Y223

Heikki Puustinen

Tohtorikoulutettava

heikki.puustinen@zapamlstoom.ofriz

Y220

Juho Andelmin

Tohtorikoulutettava

juho.andelmin@danaflntoos.gfgio

Y223

Juho Roponen

Tohtorikoulutettava

juho.roponen@dapadlptqol.ofdis

Y224

Jussi Leppinen

Tohtorikoulutettava

jussi.leppinen@qacaflptpoa.dfgia

Y223

Lucas Condeixa

Tohtorikoulutettava

lucas.condeixa@kauaelltmoq.xfdif

Y224

Mikko Harju

Tohtorikoulutettava

mikko.harju@vatajlitboe.ifxip

Y220

Nikita Belyak

Tohtorikoulutettava

nikita.belyak@haoanlutlov.sfuiy

Y224

Pekka Laitila

Tohtorikoulutettava

pekka.laitila@fazavlmtyot.cfqif

Y220

Minna Westerlund

Sihteeri

minna.westerlund@basaglttaod.vflir

Y213

Muut tutkimusryhmän jäsenet

Leevi Olander

Webmaster

leevi.olander@capadlgtyoo.ffgij

Y223

Olli Herrala

Tutkimusapulainen

olli.herrala@tayablotuoa.kfviu

Patrik Lahti

Tutkimusapulainen

patrik.lahti@lapaolntsof.efpip

Roni Sihvonen

Tutkimusapulainen

Janne Lahti

Tutkimusapulainen

janne.lahti@qabawlitlol.ffwij

Y220

Tuomas Suominen

Tutkimusapulainen

tuomas.t.suominen@eaeallstnov.lfwio

Dosentit ja erikoisopettajat

Elja Arjas

Dosentti

Emeritus Professor, University of Helsinki

elja.arjas@hhkewlusliwndkcic.mfwia

Jan-Erik Holmberg

Dosentti

STUK

jan-erik.holmberg@psmtluakz.wfpit

Jari J. Hämäläinen

Dosentti

Senior Principal Scientist, Technical Research Centre of Finland

jari.hamalainen@dvbtotc.tfiij

Jukka Ruusunen

Dosentti

President, Fingrid Oyj

Markku Kallio

Dosentti

Professor emeritus, Aalto University School of Business

markku.kallio@nhasxej.afgiv

Markku Verkama

Dosentti

Outotec

markku.verkama@potuytfomtkekcm.jcaoamr

Pertti Lounamaa

Dosentti

President, Pajat-Solutions

Tuomas Raivio

Dosentti

Business Director, Gaia Group Oy

tuomas.raivio@ighaeihak.dfoin

Veijo Kaitala

Dosentti

Professor, University of Helsinki

veijo.kaitala@uhceglosfiindkgin.efeif

Joona Tuovinen

Erikoisopettaja

Technical Research Centre of Finland

joona.tuovinen@nvctjtm.sfyis

Laboratorion ulkopuolella tai ulkomailla työskentelevät tutkimusryhmän jäsenet

Esa Saarinen

Professori

Tuotantotalouden laitos

esa.saarinen@uapaulvtior.sfiiu

3159 (TUAS-house)

Enrico Bartolini

Professori

RWTH Aachen University

enrico.bartolini@wahaalttzob.yfoiu

Matteo Brunelli

Professori

University of Trento

matteo.brunelli@lataglctiog.wfdik

Leena Suhl

Vieraileva professori

Professor, Universität Paderborn

suhl@quepfba.cdsei

Björn Wahlström

Professor emeritus

bjorn.wahlstromr

Lina Reichenberg

Tutkijatohtori

Chalmers

lina.reichenberg@tagatlqtnov.mfhiw

Y223

Tommi Ekholm

Tutkijatohtori

Ilmatieteen laitos

tommi.ekholmp

Y214

Edoardo Tosoni

Tohtorikoulutettava

edoardo.tosoni@vagazlntnoj.hfhiv

Y224

Jouni Pousi

Tohtorikoulutettava

Neste Oy

jouni.pousil

Juha Törmänen

Tohtorikoulutettava

Inforglobe

juha.tormanenq

Mirko Ruokokoski

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

mirko.ruokokoskiw

Tuomas Rintamäki

Tohtorikoulutettava

tuomas.rintamakio

Turo Hjerppe

Tohtorikoulutettava

Suomen ympäristökeskus

turo.hjerppec

Ville Mattila

Tohtorikoulutettava

VR Group

ville.a.mattilad

Alessandro Mancuso

KONE Oyj

alessandro.mancusoa

Y224

Anssi Käki

UPM

anssi.kakim

Antti Toppila

Danske Bank

atoppilas

Eeva Vilkkumaa

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

eeva.vilkkumaaw

Ellie Dillon

ellie.dillon@samaflstiol.zfjiw

Y224

Frank Martela

Filosofian Akatemia

frank.martelao

Ilkka Leppänen

Lecturer, Loughborough University School of Business and Economics

ilkka.leppanena

Janne Gustafsson

Ilmarinen

janne.gustafssonz

Janne Kettunen

Associate Professor, Department of Decision Sciences, School of Business, The George Washington University

jkettune@zgkwdul.sehdfup

Janne Sorsa

KONE Oyj

janne.sorsap

Jeffrey Keisler

Professor, University of Massachusetts Boston

jeff.keislerg

Jirka Poropudas

SportIQ

jirka.poropudasu

Juha-Matti Kuusinen

KONE Oyj

juha-matti.kuusineni

Jukka Luoma

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulu

jukka.luomah

Jussi Kangaspunta

Veikko Laine Oy

jussi.kangaspuntam

Juuso Liesiö

Professori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

juuso.liesios

Jyri Mustajoki

Suomen ympäristökeskus (SYKE)

jyri.mustajokim

Kimmo Berg

Roima Intelligence

kimmo.berga

Mika Marttunen

Suomen Ympäristökeskus

mika.marttunens

Mitri Kitti

University of Turku

mitri.kittig

Pekka Mild

Maintpartner Group Oy

pekka.mildf

Simo Heliövaara

Nordic Investment Bank

simo.heliovaaray

Totti Könnölä

Insight Foresight Institute

Ville Brummer

CMI

ville.brummerc

Vilma Virasjoki

vilma.virasjoki@saiaxljttoc.qffij

Y224

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@sazamlatooi.kfyif, ellei toisin mainita.