Henkilökunta

Vakinainen henkilökunta

Ahti Salo

Professori

Laboratorion esimies

ahti.salo@gagaylftwok.pfoib

Y217

Harri Ehtamo

Professori

harri.ehtamo@rataklpteom.mfiit

Y232

Antti Punkka

Professori

antti.punkka@uauaqldtwok.xfbip

Y218

Kai Virtanen

Professori

kai.virtanen@hacallxtfoc.gfxin

Y212

Risto Lahdelma

Professori (osa-aikainen)

Konetekniikan laitos

risto.lahdelma@ranajlptqoo.rfmiw

Y216

Raimo P. Hämäläinen

Professor emeritus

raimo.hamalainen@oauaslttuoj.wfwir

Y215

Sampo Ruuth

Professor emeritus

sampo.ruuth@meoluilsxannieetx.kfhib

Afzal Siddiqui

Adjunct professor

UCL

afzal.siddiqui@zalaflwtwor.afrit

Fabricio Oliveira

Apulaisprofessori

fabricio.oliveira@hatavlrtxot.vfgiq

Y219

Tuomas Lahtinen

Tutkijatohtori

Tutkijatohtori

tuomas.j.lahtinenk

Anton von Schantz

Tohtorikoulutettava

anton.von.schantz@paeazlltoop.dfrie

Y223

Heikki Puustinen

Tohtorikoulutettava

heikki.puustinen@nalanlntwoa.sftij

Y220

Juho Andelmin

Tohtorikoulutettava

juho.andelmin@kaqayldtiod.nfbif

Y223

Juho Roponen

Tohtorikoulutettava

juho.roponen@jafapldteoj.tfuid

Y224

Lucas Condeixa

Tohtorikoulutettava

lucas.condeixa@yadadlotjoc.gflir

Y224

Mikko Harju

Tohtorikoulutettava

mikko.harju@iauahletloa.fftic

Y220

Nikita Belyak

Tohtorikoulutettava

nikita.belyak@camasletnoc.jfzij

Y224

Pekka Laitila

Tohtorikoulutettava

pekka.laitila@garaplettol.sfzid

Y220

Minna Westerlund

Sihteeri

minna.westerlund@vahadlstnow.mfciy

Y213

Muut tutkimusryhmän jäsenet

Leevi Olander

Webmaster

leevi.olander@iauaylstgoi.tfhiz

Y223

Olli Herrala

Tutkimusapulainen

olli.herrala@qakamlitkoz.bfbib

Patrik Lahti

Tutkimusapulainen

Roni Sihvonen

Tutkimusapulainen

Janne Lahti

Tutkimusapulainen

janne.lahti@uamaflsthof.tfnik

Y220

Jussi Leppinen

Tutkimusapulainen

jussi.leppinen@yaaagljtcot.sfgiq

Tuomas Suominen

Tutkimusapulainen

tuomas.t.suominen@jacailgttoa.sfjil

Dosentit ja erikoisopettajat

Elja Arjas

Dosentti

Emeritus Professor, University of Helsinki

elja.arjas@vhoemljsnitnhkkid.yfxin

Jan-Erik Holmberg

Dosentti

STUK

jan-erik.holmberg@xsbtyupkq.pfpip

Jari J. Hämäläinen

Dosentti

Senior Principal Scientist, Technical Research Centre of Finland

jari.hamalainen@dvjtmtf.efdiy

Jukka Ruusunen

Dosentti

President, Fingrid Oyj

Markku Kallio

Dosentti

Professor emeritus, Aalto University School of Business

markku.kallio@ghhsleu.afdik

Markku Verkama

Dosentti

Outotec

markku.verkama@mooumteohtoemcx.ocjoxmh

Pertti Lounamaa

Dosentti

President, Pajat-Solutions

Tuomas Raivio

Dosentti

Business Director, Gaia Group Oy

tuomas.raivio@oggakiyah.yfyij

Veijo Kaitala

Dosentti

Professor, University of Helsinki

veijo.kaitala@pheenltseiunhkfiu.efrio

Joona Tuovinen

Erikoisopettaja

Technical Research Centre of Finland

joona.tuovinen@gvhtptm.zfzik

Laboratorion ulkopuolella tai ulkomailla työskentelevät tutkimusryhmän jäsenet

Esa Saarinen

Professori

Tuotantotalouden laitos

esa.saarinen@maraolptdok.kfhio

3159 (TUAS-house)

Enrico Bartolini

Professori

RWTH Aachen University

enrico.bartolini@taiablctoof.afvii

Matteo Brunelli

Professori

University of Trento

matteo.brunelli@jatajlvtxog.mfeic

Leena Suhl

Vieraileva professori

Professor, Universität Paderborn

suhl@puopkbb.tdwel

Björn Wahlström

Professor emeritus

bjorn.wahlstromp

Lina Reichenberg

Tutkijatohtori

Chalmers

lina.reichenberg@eakahlwtsob.efhih

Y223

Tommi Ekholm

Tutkijatohtori

Ilmatieteen laitos

tommi.ekholmr

Y214

Edoardo Tosoni

Tohtorikoulutettava

edoardo.tosoni@havaflitsoy.jffie

Y224

Jouni Pousi

Tohtorikoulutettava

Neste Oy

jouni.pousiu

Juha Törmänen

Tohtorikoulutettava

Inforglobe

juha.tormanenz

Mirko Ruokokoski

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

mirko.ruokokoskid

Tuomas Rintamäki

Tohtorikoulutettava

tuomas.rintamakia

Turo Hjerppe

Tohtorikoulutettava

Suomen ympäristökeskus

turo.hjerppej

Ville Mattila

Tohtorikoulutettava

VR Group

ville.a.mattilab

Alessandro Mancuso

KONE Oyj

alessandro.mancusog

Y224

Anssi Käki

UPM

anssi.kakiv

Antti Toppila

Danske Bank

atoppilav

Eeva Vilkkumaa

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

eeva.vilkkumaaf

Ellie Dillon

ellie.dillon@tajaplitdow.afwir

Y224

Frank Martela

Filosofian Akatemia

frank.martelak

Ilkka Leppänen

Lecturer, Loughborough University School of Business and Economics

ilkka.leppanenb

Janne Gustafsson

Ilmarinen

janne.gustafssonj

Janne Kettunen

Associate Professor, Department of Decision Sciences, School of Business, The George Washington University

jkettune@kghwcus.eesdeue

Janne Sorsa

KONE Oyj

janne.sorsaj

Jeffrey Keisler

Professor, University of Massachusetts Boston

jeff.keislerx

Jirka Poropudas

SportIQ

jirka.poropudasy

Juha-Matti Kuusinen

KONE Oyj

juha-matti.kuusinenf

Jukka Luoma

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulu

jukka.luomar

Jussi Kangaspunta

Veikko Laine Oy

jussi.kangaspuntad

Juuso Liesiö

Professori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

juuso.liesiok

Jyri Mustajoki

Suomen ympäristökeskus (SYKE)

jyri.mustajokio

Kimmo Berg

Roima Intelligence

kimmo.berga

Mika Marttunen

Suomen Ympäristökeskus

mika.marttunenh

Mitri Kitti

University of Turku

mitri.kittif

Pekka Mild

Maintpartner Group Oy

pekka.mildf

Simo Heliövaara

Nordic Investment Bank

simo.heliovaarav

Totti Könnölä

Insight Foresight Institute

Ville Brummer

CMI

ville.brummerd

Vilma Virasjoki

vilma.virasjoki@lalarlbtiog.hfuip

Y224

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@iacavlqtpoz.cfzij, ellei toisin mainita.