Henkilökunta

Vakinainen henkilökunta

Ahti Salo

Professori

Laboratorion esimies

ahti.salo@oaranlstpon.sfbit

Y217

Antti Punkka

Professori

antti.punkka@dataalltpoz.ufmin

Y218

Fabricio Oliveira

Professori

fabricio.oliveira@wazablytgof.bfjiy

Y219

Kai Virtanen

Professori

kai.virtanen@xaaazlctooe.nftio

Y212

Risto Lahdelma

Professori (osa-aikainen)

Konetekniikan laitos

risto.lahdelma@zafacluteoh.ufliy

Y216

Raimo P. Hämäläinen

Professor emeritus

raimo.hamalainen@sadawlctnoj.ffxis

Y215

Harri Ehtamo

Professor emeritus

harri.ehtamo@sagaqlmtton.ffpic

Y234

Sampo Ruuth

Professor emeritus

sampo.ruuth@deyllifsmahnuegto.wfvix

Afzal Siddiqui

Adjunct professor

UCL

afzal.siddiqui@gamalletook.jfhir

Juho Andelmin

Tutkijatohtori

juho.andelmin@batawlytkoi.dfvii

Y223

Heikki Puustinen

Tohtorikoulutettava

heikki.puustinen@jaqaalwtdor.afpiz

Y220

Juho Roponen

Tohtorikoulutettava

juho.roponen@vahaolltsos.efyir

Y224

Jussi Leppinen

Tohtorikoulutettava

jussi.leppinen@uagaclgtwoi.jfkid

Y224

Lucas Condeixa

Tohtorikoulutettava

lucas.condeixa@wakarlmtqov.cfjiv

Y224

Mikko Harju

Tohtorikoulutettava

mikko.harju@yakaklotuor.mflin

Y220

Nikita Belyak

Tohtorikoulutettava

nikita.belyak@oaaaxldtgoh.efdiu

Y224

Pekka Laitila

Tohtorikoulutettava

pekka.laitila@fauaklktyoz.bfgix

Y220

Minna Westerlund

Sihteeri

minna.westerlund@galaflxtboc.gfyix

Y213

Muut tutkimusryhmän jäsenet

Haichao Wang

Tutkija

Y240

Olli Herrala

Tohtorikoulutettava

olli.herrala@bagavlntfoo.pfniw

Leevi Olander

Webmaster

leevi.olander@pahayldtnor.kfqim

Y223

Patrik Lahti

Tutkimusapulainen

patrik.lahti@eaoarlutrol.mfkif

Janne Lahti

Tutkimusapulainen

janne.lahti@matarldtkoe.pfric

Y220

Perttu Jalovaara

Tutkimusapulainen

Dosentit ja erikoisopettajat

Mikko Dufva

Dosentti

Leading Specialist, Sitra

firstname.lastname@esrigtlrlay.vfiio

Jan-Erik Holmberg

Dosentti

STUK

jan-erik.holmberg@ysutxuika.cfgiy

Jari J. Hämäläinen

Dosentti

Senior Principal Scientist, Technical Research Centre of Finland

jari.hamalainen@ivptotv.ofgio

Jukka Ruusunen

Dosentti

President, Fingrid Oyj

Markku Kallio

Dosentti

Professor emeritus, Aalto University School of Business

markku.kallio@jhhsnex.gfxin

Markku Verkama

Dosentti

Outotec

markku.verkama@cozuiteoqtbeocr.jcloimv

Pertti Lounamaa

Dosentti

President, Pajat-Solutions

Tuomas Raivio

Dosentti

Business Director, Gaia Group Oy

tuomas.raivio@xguawigaw.dfziz

Veijo Kaitala

Dosentti

Professor, University of Helsinki

veijo.kaitala@bhfeslbsricnlkbii.jfzid

Joona Tuovinen

Erikoisopettaja

Technical Research Centre of Finland

joona.tuovinen@xvvtqtz.dfziw

Laboratorion ulkopuolella tai ulkomailla työskentelevät tutkimusryhmän jäsenet

Esa Saarinen

Professori

Tuotantotalouden laitos

esa.saarinen@wajallbtmoa.ufeix

3159 (TUAS-house)

Enrico Bartolini

Professori

RWTH Aachen University

enrico.bartolini@qaqailztqow.tfviq

Matteo Brunelli

Professori

University of Trento

matteo.brunelli@xagaxlttdom.nfrim

Leena Suhl

Vieraileva professori

Professor, Universität Paderborn

suhl@eujpibf.idzey

Björn Wahlström

Professor emeritus

bjorn.wahlstromw

Lina Reichenberg

Tutkijatohtori

Chalmers

lina.reichenberg@daoaylxtyol.tffiz

Y223

Tommi Ekholm

Tutkijatohtori

Ilmatieteen laitos

tommi.ekholmw

Y214

Anton von Schantz

Tohtorikoulutettava

von Schantz Consulting

anton.von.schantz@uaoaelttboz.ifbiw

Edoardo Tosoni

Tohtorikoulutettava

edoardo.tosoni@pacaolstuor.bfniz

Y224

Jouni Pousi

Tohtorikoulutettava

Neste Oy

jouni.pousiv

Juha Törmänen

Tohtorikoulutettava

Inforglobe

juha.tormanenb

Mirko Ruokokoski

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

mirko.ruokokoskia

Tuomas Rintamäki

Tohtorikoulutettava

tuomas.rintamakiv

Turo Hjerppe

Tohtorikoulutettava

Suomen ympäristökeskus

turo.hjerppew

Ville Mattila

Tohtorikoulutettava

VR Group

ville.a.mattilaz

Alessandro Mancuso

KONE Oyj

alessandro.mancusoj

Y224

Anssi Käki

UPM

anssi.kakiu

Antti Toppila

Danske Bank

atoppilas

Eeva Vilkkumaa

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

eeva.vilkkumaaj

Ellie Dillon

ellie.dillon@xaeaklktlox.sfoiu

Y224

Frank Martela

Filosofian Akatemia

frank.martelaa

Ilkka Leppänen

Lecturer, Loughborough University School of Business and Economics

ilkka.leppanenc

Janne Gustafsson

Ilmarinen

janne.gustafssonj

Janne Kettunen

Associate Professor, Department of Decision Sciences, School of Business, The George Washington University

jkettune@eghwuuq.weqddup

Janne Sorsa

KONE Oyj

janne.sorsay

Jeffrey Keisler

Professor, University of Massachusetts Boston

jeff.keislerm

Jirka Poropudas

SportIQ

jirka.poropudasa

Juha-Matti Kuusinen

KONE Oyj

juha-matti.kuusinenk

Jukka Luoma

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulu

jukka.luomak

Jussi Kangaspunta

Veikko Laine Oy

jussi.kangaspuntax

Juuso Liesiö

Professori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

juuso.liesiom

Jyri Mustajoki

Suomen ympäristökeskus (SYKE)

jyri.mustajokiw

Kimmo Berg

Roima Intelligence

kimmo.bergu

Mika Marttunen

Suomen Ympäristökeskus

mika.marttuneni

Mitri Kitti

University of Turku

mitri.kittig

Pekka Mild

Maintpartner Group Oy

pekka.mildm

Simo Heliövaara

Nordic Investment Bank

simo.heliovaarab

Totti Könnölä

Insight Foresight Institute

Tuomas Lahtinen

Loihde Analytics

tuomas.j.lahtinenq

Ville Brummer

CMI

ville.brummerk

Vilma Virasjoki

vilma.virasjoki@rabaulstjoy.mfriu

Y224

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@raqazlxtpok.ofyiy, ellei toisin mainita.