Henkilökunta

Vakinainen henkilökunta

Ahti Salo

Professori

Laboratorion esimies

ahti.salo@saaaplwttos.hfwib

Y217

Harri Ehtamo

Professori

harri.ehtamo@sajallatoom.bfriy

Y232

Antti Punkka

Professori

antti.punkka@lawablwtsom.kfuiy

Y218

Kai Virtanen

Professori

kai.virtanen@oakajlwtmop.yfoil

Y212

Risto Lahdelma

Professori (osa-aikainen)

Konetekniikan laitos

risto.lahdelma@zatadlitooo.mfcip

Y216

Raimo P. Hämäläinen

Professor emeritus

raimo.hamalainen@badaxlithoe.ufmia

Y215

Sampo Ruuth

Professor emeritus

sampo.ruuth@keflciksdamnfeftk.sfiiq

Afzal Siddiqui

Adjunct professor

UCL

afzal.siddiqui@uaqaklmtzox.jfbid

Fabricio Oliveira

Apulaisprofessori

fabricio.oliveira@iahaelrtdow.bfeip

Y219

Tuomas Lahtinen

Tutkijatohtori

Tutkijatohtori

tuomas.j.lahtineno

Anton von Schantz

Tohtorikoulutettava

anton.von.schantz@qaaamlmtooc.gfaii

Y223

Heikki Puustinen

Tohtorikoulutettava

heikki.puustinen@tagazlhtroi.efsiw

Y220

Juho Andelmin

Tohtorikoulutettava

juho.andelmin@waaaglutjog.jftit

Y223

Juho Roponen

Tohtorikoulutettava

juho.roponen@wataulstboe.efyif

Y224

Jussi Leppinen

Tohtorikoulutettava

jussi.leppinen@oanazlwtmoi.afliu

Y223

Lucas Condeixa

Tohtorikoulutettava

lucas.condeixa@balazljtiol.ffiii

Y224

Mikko Harju

Tohtorikoulutettava

mikko.harju@xataalltzoq.hfvid

Y220

Nikita Belyak

Tohtorikoulutettava

nikita.belyak@fadawlutnon.pfuim

Y224

Pekka Laitila

Tohtorikoulutettava

pekka.laitila@masaplpteot.ffcia

Y220

Minna Westerlund

Sihteeri

minna.westerlund@valaolstpop.sfiin

Y213

Muut tutkimusryhmän jäsenet

Leevi Olander

Webmaster

leevi.olander@ragahlxtqoj.ufsia

Y223

Olli Herrala

Tutkimusapulainen

olli.herrala@vacaslgtjow.bfmin

Patrik Lahti

Tutkimusapulainen

patrik.lahti@qamauletloe.kfaiw

Roni Sihvonen

Tutkimusapulainen

Janne Lahti

Tutkimusapulainen

janne.lahti@fajavlztvoy.cfxij

Y220

Tuomas Suominen

Tutkimusapulainen

tuomas.t.suominen@laranljtmoq.ofhis

Dosentit ja erikoisopettajat

Elja Arjas

Dosentti

Emeritus Professor, University of Helsinki

elja.arjas@dhueilvsqiontkjii.vfkic

Jan-Erik Holmberg

Dosentti

STUK

jan-erik.holmberg@ysdtjuski.dfuic

Jari J. Hämäläinen

Dosentti

Senior Principal Scientist, Technical Research Centre of Finland

jari.hamalainen@zvntjtg.cfpig

Jukka Ruusunen

Dosentti

President, Fingrid Oyj

Markku Kallio

Dosentti

Professor emeritus, Aalto University School of Business

markku.kallio@zhqsfec.efeid

Markku Verkama

Dosentti

Outotec

markku.verkama@coxutthoktveecp.zcpopme

Pertti Lounamaa

Dosentti

President, Pajat-Solutions

Tuomas Raivio

Dosentti

Business Director, Gaia Group Oy

tuomas.raivio@aghaxiqab.tfkie

Veijo Kaitala

Dosentti

Professor, University of Helsinki

veijo.kaitala@ghueqlzsmizngkiiv.pffiz

Joona Tuovinen

Erikoisopettaja

Technical Research Centre of Finland

joona.tuovinen@hvjtjtd.qfliz

Laboratorion ulkopuolella tai ulkomailla työskentelevät tutkimusryhmän jäsenet

Esa Saarinen

Professori

Tuotantotalouden laitos

esa.saarinen@tagallzthov.vfpis

3159 (TUAS-house)

Enrico Bartolini

Professori

RWTH Aachen University

enrico.bartolini@gazaalrthoz.gfhij

Matteo Brunelli

Professori

University of Trento

matteo.brunelli@wayaulxtkom.tfoiw

Leena Suhl

Vieraileva professori

Professor, Universität Paderborn

suhl@fuuptbr.rdleb

Björn Wahlström

Professor emeritus

bjorn.wahlstromd

Lina Reichenberg

Tutkijatohtori

Chalmers

lina.reichenberg@safaulstqoh.dfmiy

Y223

Tommi Ekholm

Tutkijatohtori

Ilmatieteen laitos

tommi.ekholmr

Y214

Edoardo Tosoni

Tohtorikoulutettava

edoardo.tosoni@haqarlstyou.gfjid

Y224

Jouni Pousi

Tohtorikoulutettava

Neste Oy

jouni.pousiu

Juha Törmänen

Tohtorikoulutettava

Inforglobe

juha.tormaneni

Mirko Ruokokoski

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

mirko.ruokokoskim

Tuomas Rintamäki

Tohtorikoulutettava

tuomas.rintamakip

Turo Hjerppe

Tohtorikoulutettava

Suomen ympäristökeskus

turo.hjerppep

Ville Mattila

Tohtorikoulutettava

VR Group

ville.a.mattilag

Alessandro Mancuso

KONE Oyj

alessandro.mancusoi

Y224

Anssi Käki

UPM

anssi.kakid

Antti Toppila

Danske Bank

atoppilaa

Eeva Vilkkumaa

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

eeva.vilkkumaao

Ellie Dillon

ellie.dillon@iapavljtsoi.gfliv

Y224

Frank Martela

Filosofian Akatemia

frank.martelak

Ilkka Leppänen

Lecturer, Loughborough University School of Business and Economics

ilkka.leppaneni

Janne Gustafsson

Ilmarinen

janne.gustafssonw

Janne Kettunen

Associate Professor, Department of Decision Sciences, School of Business, The George Washington University

jkettune@ugpwdui.jepdque

Janne Sorsa

KONE Oyj

janne.sorsaz

Jeffrey Keisler

Professor, University of Massachusetts Boston

jeff.keislerz

Jirka Poropudas

SportIQ

jirka.poropudaso

Juha-Matti Kuusinen

KONE Oyj

juha-matti.kuusinenn

Jukka Luoma

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulu

jukka.luomaa

Jussi Kangaspunta

Veikko Laine Oy

jussi.kangaspuntaf

Juuso Liesiö

Professori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

juuso.liesiow

Jyri Mustajoki

Suomen ympäristökeskus (SYKE)

jyri.mustajokid

Kimmo Berg

Roima Intelligence

kimmo.berga

Mika Marttunen

Suomen Ympäristökeskus

mika.marttunenq

Mitri Kitti

University of Turku

mitri.kittid

Pekka Mild

Maintpartner Group Oy

pekka.mildf

Simo Heliövaara

Nordic Investment Bank

simo.heliovaaraq

Totti Könnölä

Insight Foresight Institute

Ville Brummer

CMI

ville.brummers

Vilma Virasjoki

vilma.virasjoki@eakaqlftooh.tfsip

Y224

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@haiaulhteog.kfqia, ellei toisin mainita.