Henkilökunta

Vakinainen henkilökunta

Ahti Salo

Professori

Laboratorion esimies

ahti.salo@mayaalytcom.kfhih

Y217

Harri Ehtamo

Professori

harri.ehtamo@naiallbtnoi.afyis

Y232

Antti Punkka

Professori

antti.punkka@qavakljthod.hfgii

Y218

Kai Virtanen

Professori

kai.virtanen@uavablktioq.dfwia

Y212

Risto Lahdelma

Professori (osa-aikainen)

Konetekniikan laitos

risto.lahdelma@cajavltteoo.rfbip

Y216

Raimo P. Hämäläinen

Professor emeritus

raimo.hamalainen@cajamlitsow.kfiii

Y215

Sampo Ruuth

Professor emeritus

sampo.ruuth@jejlgixskapneefte.wfhiu

Afzal Siddiqui

Adjunct professor

UCL

afzal.siddiqui@qatatljtsox.sfuig

Fabricio Oliveira

Apulaisprofessori

fabricio.oliveira@javaylwtqoz.gfbiu

Y219

Tuomas Lahtinen

Tutkijatohtori

Tutkijatohtori

tuomas.j.lahtinens

Anton von Schantz

Tohtorikoulutettava

anton.von.schantz@sawaclptgox.tfoiz

Y223

Heikki Puustinen

Tohtorikoulutettava

heikki.puustinen@nasaalptyoi.lffiq

Y220

Juho Andelmin

Tohtorikoulutettava

juho.andelmin@panaelmtjoe.nftiq

Y223

Juho Roponen

Tohtorikoulutettava

juho.roponen@hahajlrtxor.vfbix

Y224

Lucas Condeixa

Tohtorikoulutettava

lucas.condeixa@yaxahlftwof.afciw

Y224

Mikko Harju

Tohtorikoulutettava

mikko.harju@rakayljtuos.dfyig

Y220

Nikita Belyak

Tohtorikoulutettava

nikita.belyak@gazazletvos.efaiu

Y224

Pekka Laitila

Tohtorikoulutettava

pekka.laitila@taeaxlatsoh.tfxiz

Y220

Minna Westerlund

Sihteeri

minna.westerlund@vazablctaow.efoix

Y213

Muut tutkimusryhmän jäsenet

Leevi Olander

Webmaster

leevi.olander@maiaqlttnow.lfrix

Y223

Olli Herrala

Tutkimusapulainen

olli.herrala@nalailhtooq.pfxie

Patrik Lahti

Tutkimusapulainen

Roni Sihvonen

Tutkimusapulainen

Janne Lahti

Tutkimusapulainen

janne.lahti@vayadljtyon.zftim

Y220

Jussi Leppinen

Tutkimusapulainen

jussi.leppinen@eagaklptaol.sfyip

Tuomas Suominen

Tutkimusapulainen

tuomas.t.suominen@zavaulhtbob.ffgij

Dosentit ja erikoisopettajat

Elja Arjas

Dosentti

Emeritus Professor, University of Helsinki

elja.arjas@hhsehlmsciongkxis.cfaie

Jan-Erik Holmberg

Dosentti

STUK

jan-erik.holmberg@csxteutko.hfsii

Jari J. Hämäläinen

Dosentti

Senior Principal Scientist, Technical Research Centre of Finland

jari.hamalainen@cvttztq.afciw

Jukka Ruusunen

Dosentti

President, Fingrid Oyj

Markku Kallio

Dosentti

Professor emeritus, Aalto University School of Business

markku.kallio@fhxsvew.bfdip

Markku Verkama

Dosentti

Outotec

markku.verkama@uovuttsovthegcp.scoovmq

Pertti Lounamaa

Dosentti

President, Pajat-Solutions

Tuomas Raivio

Dosentti

Business Director, Gaia Group Oy

tuomas.raivio@jgeaeioao.jfzij

Veijo Kaitala

Dosentti

Professor, University of Helsinki

veijo.kaitala@uhwehlisiibnqkpiv.vfgiq

Joona Tuovinen

Erikoisopettaja

Technical Research Centre of Finland

joona.tuovinen@zvntdtf.yfjig

Laboratorion ulkopuolella tai ulkomailla työskentelevät tutkimusryhmän jäsenet

Esa Saarinen

Professori

Tuotantotalouden laitos

esa.saarinen@jayagldtloz.tfkii

3159 (TUAS-house)

Enrico Bartolini

Professori

RWTH Aachen University

enrico.bartolini@oafaklxtkob.cfmic

Matteo Brunelli

Professori

University of Trento

matteo.brunelli@tavadletdoy.pfeic

Leena Suhl

Vieraileva professori

Professor, Universität Paderborn

suhl@tunpmby.ldqej

Björn Wahlström

Professor emeritus

bjorn.wahlstromg

Lina Reichenberg

Tutkijatohtori

Chalmers

lina.reichenberg@sanaclsthod.sfeid

Y223

Tommi Ekholm

Tutkijatohtori

Ilmatieteen laitos

tommi.ekholmp

Y214

Edoardo Tosoni

Tohtorikoulutettava

edoardo.tosoni@rapaplstvox.ifyis

Y224

Jouni Pousi

Tohtorikoulutettava

Neste Oy

jouni.pousix

Juha Törmänen

Tohtorikoulutettava

Inforglobe

juha.tormanenz

Mirko Ruokokoski

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

mirko.ruokokoskil

Tuomas Rintamäki

Tohtorikoulutettava

tuomas.rintamakia

Turo Hjerppe

Tohtorikoulutettava

Suomen ympäristökeskus

turo.hjerppex

Ville Mattila

Tohtorikoulutettava

VR Group

ville.a.mattilay

Alessandro Mancuso

KONE Oyj

alessandro.mancusor

Y224

Anssi Käki

UPM

anssi.kakiu

Antti Toppila

Danske Bank

atoppilab

Eeva Vilkkumaa

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

eeva.vilkkumaae

Ellie Dillon

ellie.dillon@gayazlmtkoq.cfvib

Y224

Frank Martela

Filosofian Akatemia

frank.martelar

Ilkka Leppänen

Lecturer, Loughborough University School of Business and Economics

ilkka.leppanenj

Janne Gustafsson

Ilmarinen

janne.gustafssonw

Janne Kettunen

Associate Professor, Department of Decision Sciences, School of Business, The George Washington University

jkettune@mgmwtun.geddhuk

Janne Sorsa

KONE Oyj

janne.sorsad

Jeffrey Keisler

Professor, University of Massachusetts Boston

jeff.keislerr

Jirka Poropudas

SportIQ

jirka.poropudasy

Juha-Matti Kuusinen

KONE Oyj

juha-matti.kuusinenp

Jukka Luoma

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulu

jukka.luomar

Jussi Kangaspunta

Veikko Laine Oy

jussi.kangaspuntaw

Juuso Liesiö

Professori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

juuso.liesioj

Jyri Mustajoki

Suomen ympäristökeskus (SYKE)

jyri.mustajokii

Kimmo Berg

Roima Intelligence

kimmo.bergu

Mika Marttunen

Suomen Ympäristökeskus

mika.marttunenm

Mitri Kitti

University of Turku

mitri.kittiv

Pekka Mild

Maintpartner Group Oy

pekka.mildv

Simo Heliövaara

Nordic Investment Bank

simo.heliovaarau

Totti Könnölä

Insight Foresight Institute

Ville Brummer

CMI

ville.brummerm

Vilma Virasjoki

vilma.virasjoki@eataklmtooy.rfiil

Y224

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@kavawlltnoy.bfuiw, ellei toisin mainita.