Henkilökunta

Vakinainen henkilökunta

Ahti Salo

Professori

Laboratorion esimies

ahti.salo@panaqlxtios.ufhin

Y217

Harri Ehtamo

Professori

harri.ehtamo@yadaulbteor.iffiu

Y232

Antti Punkka

Professori

antti.punkka@oazaelktroa.mfrib

Y218

Kai Virtanen

Professori

kai.virtanen@rakaulotooi.ffnio

Y212

Risto Lahdelma

Professori (osa-aikainen)

Konetekniikan laitos

risto.lahdelma@rajaqlktvos.ifgid

Y216

Raimo P. Hämäläinen

Professor emeritus

raimo.hamalainen@cahaclwtgon.gfbiz

Y215

Sampo Ruuth

Professor emeritus

sampo.ruuth@keiltiyskaxnbekty.cfmig

Afzal Siddiqui

Adjunct professor

UCL

afzal.siddiqui@vawaelqtwoc.afqii

Fabricio Oliveira

Apulaisprofessori

fabricio.oliveira@ladarlttzov.cfcim

Y219

Lina Reichenberg

Tutkijatohtori

Chalmers

lina.reichenberg@wakavldtsoe.efcib

Y223

Tuomas Lahtinen

Tutkijatohtori

Tutkijatohtori

tuomas.j.lahtinenj

Vilma Virasjoki

Tutkijatohtori

vilma.virasjoki@pacaxlptdot.hfdiq

Y224

Anton von Schantz

Tohtorikoulutettava

anton.von.schantz@cabaplwtrop.dfxin

Y223

Edoardo Tosoni

Tohtorikoulutettava

edoardo.tosoni@wayaplftuor.cfgio

Y224

Ellie Dillon

Tohtorikoulutettava

ellie.dillon@mauanlwtxoe.rflio

Y224

Heikki Puustinen

Tohtorikoulutettava

heikki.puustinen@maeaolytxon.ifgip

Y220

Juho Andelmin

Tohtorikoulutettava

juho.andelmin@vadaylctbog.cfkid

Y223

Juho Roponen

Tohtorikoulutettava

juho.roponen@bayaaletpoh.zfiik

Y224

Lucas Condeixa

Tohtorikoulutettava

lucas.condeixa@najaulgtiou.vfsid

Y224

Mikko Harju

Tohtorikoulutettava

mikko.harju@dawaglftiou.ofuie

Y220

Nikita Belyak

Tohtorikoulutettava

nikita.belyak@daoaflttzok.cfkij

Y224

Pekka Laitila

Tohtorikoulutettava

pekka.laitila@aacaslvtlob.xfgis

Y220

Minna Westerlund

Sihteeri

minna.westerlund@eayablbtqow.efciv

Y213

Muut tutkimusryhmän jäsenet

Leevi Olander

Webmaster

leevi.olander@wacaslotdoh.mfhir

Y223

Olli Herrala

Tutkimusapulainen

olli.herrala@zahallgtboa.dfkie

Patrik Lahti

Tutkimusapulainen

Roni Sihvonen

Tutkimusapulainen

Janne Lahti

Tutkimusapulainen

janne.lahti@oaoaklwtkoo.dftio

Y220

Jussi Leppinen

Tutkimusapulainen

jussi.leppinen@gabaxlrtkoz.pftip

Tuomas Suominen

Tutkimusapulainen

tuomas.t.suominen@jaradlktmop.ffqif

Dosentit ja erikoisopettajat

Elja Arjas

Dosentti

Emeritus Professor, University of Helsinki

elja.arjas@ehzerljskiinrkxif.gfqin

Jan-Erik Holmberg

Dosentti

STUK

jan-erik.holmberg@rsktoudkx.lfuin

Jari J. Hämäläinen

Dosentti

Senior Principal Scientist, Technical Research Centre of Finland

jari.hamalainen@zvutrtd.mfxis

Jukka Ruusunen

Dosentti

President, Fingrid Oyj

Markku Kallio

Dosentti

Professor emeritus, Aalto University School of Business

markku.kallio@bhvsden.afhiv

Markku Verkama

Dosentti

Outotec

markku.verkama@boluotioptmeicy.xcjoemu

Pertti Lounamaa

Dosentti

President, Pajat-Solutions

Tuomas Raivio

Dosentti

Business Director, Gaia Group Oy

tuomas.raivio@eguacinal.lfjiq

Veijo Kaitala

Dosentti

Professor, University of Helsinki

veijo.kaitala@xhceqlzsyinnukhiz.hfain

Joona Tuovinen

Erikoisopettaja

Technical Research Centre of Finland

joona.tuovinen@wvvtztu.wfqis

Laboratorion ulkopuolella tai ulkomailla työskentelevät tutkimusryhmän jäsenet

Esa Saarinen

Professori

Tuotantotalouden laitos

esa.saarinen@vajaslwtgow.tfsia

3159 (TUAS-house)

Enrico Bartolini

Professori

RWTH Aachen University

enrico.bartolini@lawavlgtuoe.uflis

Matteo Brunelli

Professori

University of Trento

matteo.brunelli@laoawlhtuoy.dfnil

Leena Suhl

Vieraileva professori

Professor, Universität Paderborn

suhl@nuwplbe.tdvea

Björn Wahlström

Professor emeritus

bjorn.wahlstromc

Tommi Ekholm

Tutkijatohtori

Ilmatieteen laitos

tommi.ekholmq

Y214

Alessandro Mancuso

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

alessandro.mancusov

Y224

Jouni Pousi

Tohtorikoulutettava

Neste Oy

jouni.pousid

Juha Törmänen

Tohtorikoulutettava

Inforglobe

juha.tormanenl

Mirko Ruokokoski

Tohtorikoulutettava

KONE Oyj

mirko.ruokokoskik

Tuomas Rintamäki

Tohtorikoulutettava

tuomas.rintamakim

Turo Hjerppe

Tohtorikoulutettava

Suomen ympäristökeskus

turo.hjerppew

Ville Mattila

Tohtorikoulutettava

VR Group

ville.a.mattilal

Anssi Käki

UPM

anssi.kakii

Antti Toppila

Danske Bank

atoppilao

Eeva Vilkkumaa

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

eeva.vilkkumaay

Frank Martela

Filosofian Akatemia

frank.martelad

Ilkka Leppänen

Lecturer, Loughborough University School of Business and Economics

ilkka.leppanenc

Janne Gustafsson

Ilmarinen

janne.gustafssona

Janne Kettunen

Associate Professor, Department of Decision Sciences, School of Business, The George Washington University

jkettune@sgswnus.mesdxue

Janne Sorsa

KONE Oyj

janne.sorsae

Jeffrey Keisler

Professor, University of Massachusetts Boston

jeff.keislern

Jirka Poropudas

SportIQ

jirka.poropudasq

Juha-Matti Kuusinen

KONE Oyj

juha-matti.kuusinenz

Jukka Luoma

Apulaisprofessori, Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulu

jukka.luomax

Jussi Kangaspunta

Veikko Laine Oy

jussi.kangaspuntah

Juuso Liesiö

Professori, Aalto-yliopiston Kauppakorkeakoulu

juuso.liesiox

Jyri Mustajoki

Suomen ympäristökeskus (SYKE)

jyri.mustajokil

Kimmo Berg

Roima Intelligence

kimmo.bergo

Mika Marttunen

Suomen Ympäristökeskus

mika.marttunenp

Mitri Kitti

University of Turku

mitri.kittip

Pekka Mild

Maintpartner Group Oy

pekka.mildd

Simo Heliövaara

Nordic Investment Bank

simo.heliovaaraj

Totti Könnölä

Insight Foresight Institute

Ville Brummer

CMI

ville.brummerx

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@eauamluthom.ofyim, ellei toisin mainita.